Святий отче, Миколай,
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров'я для родини,
Красну долю для Вкраїни.
 
День Святого Миколая – найчарівніший і найкращий день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть листи зі своїми побажаннями, вкидають їх у поштову скриньку і моляться до святого, просячи передусім здоров`я собі та батькам, а також миру і благополуччя для всієї країни.
 У день перед святом згадують усі свої добри вчинки, зважують чого більше:  чемні і виховані дітки знаходять під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час поміркувати над своєю поведінкою і виправитися.
Існує добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми. Саме тому  16 грудня у читальному залі  Прилуцькій районної бібліотеки  відбулася доброчинна концертна програма за участю вихованців Прилуцької школи мистецтв. Дитячі колективи під керівництвом викладача вокального мистецтва, заслуженого працівника культури України Надії Федорівни Ратинської подарували свої найкращі виступи учням спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату.
Під час виступу юні артисти демонстрували гостям свої таланти. Дітки виконували музичні твори прилуцьких авторів та композиторів, а колискова та зворушлива пісня про маму схвилювала всіх до сліз. Пролунали композиції :про книги  та казкових героїв, про капустяний будиночок , «Бублик», Новий рік, чарівний світ дитинства та святого Миколая.
Після кожного дитячого виступу лунали аплодисменти задоволених глядачів. Всім у залі було тепло, затишно та весело. Діти здійснили добру справу, подарувавши вихованцям спеціалізованої школи-інтернату радість свята. Не обійшлося і без подарунків. Всі дітлахи (юні артисти та вихованці спеціалізованої школи-інтернату) отримали солодкі та читацькі сувеніри, підготовлені організаторами святкового дійства.