З нагоди Дня козацтва та Дня захисника України у Прилуцькій районній бібліотеці для юнацтва та активних членів дитячого клубу «Духовні роси» працівниками книгозбірні проведено історичну панораму «Козацтво в долі українського народу».
На початку заходу присутні переглянули відео «Українське козацтво», познайомилися з книгами з виставки «Лицарі українських степів», а потім ведуча провела історичний екскурс під час якого розповіла про свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку козаки вважали своєю Заступницею. Та пояснила чому це свято набуло ще й козацького змісту і відзначається як День Українського козацтва, а з недавніх пір – як День захисника України.
Ведуча також розповіла, що особливу повагу й шану завжди здобували люди, які здійснювали героїчні подвиги й учинки на благо інших, захищаючи свій народ, свою країну, свою рідну землю. Цілу плеяду народних героїв виплекала наша Батьківщина. Немало визначних національних героїв дала Україні й наша Прилуцька земля. Тому присутнім цікаво було дізнатися про героїчний шлях Прилуцького козацького полку, який уписав немало славних сторінок в історію Визвольної війни українського народу проти своїх гнобителів. А також про сучасних захисників нашої Батьківщини, «сучасних козаків», які мужньо захищають кордони нашої держави. Вони – справжні герої. Вони у нерівному бою з терористами проявляють патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І тому наш обов`язок знати цих героїв, пам`ятати загиблих воїнів, що оберігають наш мир і спокій. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.