Жінка – це таємниця Всесвіту, це завжди майстриня, яка створює світ навколо себе, прикрашає дім, довкілля, дарує тепло і радість. Жінка – її покликання бути майстринею. З приходом весни Прилуцька районна бібліотека організувала зустріч із жінками, які вміють дарувати тепло, а дарують вони його через свої вироби, зроблені власними руками. Зарядитися дозою позитиву можна було на заході «Багаті талантами прилуцькі жінки».

Героїнями свята були майстрині з різних видів рукоділля – Лідія Мазур, яка створюєоригінальнікорзинки з паперу і вишиває, Валентина Макаренко– вишиває та плете на спицях; Світлана Коробова– плете гачком оригінальні сукні власного дизайну!Жінки охоче поділилися з гостями секретами своєї творчості та розповіли, коли і як почали займатися рукоділлям.  

Світлану Коробову у Прилуках знають як поетесу, авторку книг для дорослих і дітей. Цього ж разу пані Світлана відкрила ще одну грань своїх захоплень – створення оригінальних суконь шляхом перешивання та плетіння гачком. Глядачам і справді сукні припали до  душі, адже такі не в кожному магазині, а лише в одному варіанті.

Лідія Мазур почала вишивати, коли ще в дитячому віці сестра купила їй перше муліне. Нині жінка має Диплом майстра художньої ручної вишивки. У творчому арсеналі пані Лідії багато робіт, які вишиті різними техніками, а також різноманітні узори, які притаманні різним регіонам України: Чернігівщині, Полтавщині, західноукраїнським землям. Серветки, рушники, палантини – від різноманіття вишитих на них квітів просто очі розбігаються!

Лідія Трохимівна продемонструвала й оригінальні корзинки, які виплетені зі звичайного паперу! На перший погляд навіть неможливо зрозуміти, що для цього було використано аркуші із журналів та газет – так охайно і гарно виглядають вироби! Жінка каже, що побачила таку техніку в одній з телепрограм. Пані Лідія передає в таких корзинках дітям у Київ полуницю та інші плоди із саду.

Дозвілля  Валентини Макаренко надзвичайно насичене.  Захоплення жінки – це й місцевий фольклорний ансамбль «Калина», хор ветеранів Прилуцького міського будинку культури. Жінка любить подорожувати закордоном, захоплюється й читанням книг, особливо науково-популярної літератури, документальної, принципово не дивиться серіалів і залюбки працює на дачі в с. Радьківка, де плекає зарослі пахучих квітів, які так пасують жінкам.

Про захоплення вишиванням пані Валентина теж розповідає, що зародилося воно ще в далекому дитинстві. На захід Валентина Іванівна прийшла у власноруч вишитому костюмі. Дім Валентини Макаренко – музей вишиванки. «Кожна кімната вишита в певному кольорі, щоб все пасувало», - каже В. Макаренко. Жінка захоплюється і в’язанням.

Видно, що все, що роблять ці жінки – це велике захоплення, пронизане любов’ю до своєї справи. Провівши зустріч із такими натхненними жінками, захотілося висловити захоплення у віршованій формі:

Жінка – не будні, це завжди свято,

Сонячна, ніжна, легка,

Жінка-майстриня, в якій завзято

Джерельце ідей не стиха.

Жінка відродить усе довкола,

Свіжі поставить у вазу квіти,

Йде, прикрашаючи світ по колу,

Щоб захотілося в ньому жити,

Виплете, вив’яже, вишиє долю

Бісером, сріблом, сонця теплом,

В ній забуяє весняне поле,

Наче умите зимовим сном.

Будь-яка жінка – завжди майстриня,

Долю змайструє з яскравих ниток,

Повні тепла її дім і домашня скриня,

Скільки ж багато майстринь-жінок.

Кожна жінка – майстриня, адже прикрашає світ навколо себе посмішками, добром і любов’ю! Ми ж бажаємо всім нашим гостям натхнення, весни в душі і мирного неба над головою!