Нещодавно у Прилуцькій районній бібліотеці відбулася зустріч із відомим дослідником та краєзнавцем Віктором Моренцем, який мешкає у столиці, але має прилуцьке коріння.  Розмова була про книги пана Віктора та його бачення історичного минулого України, її єдність і соборність.   Всі ці теми постійно цікавлять Віктора Івановича, він є активним дослідником минулого, яке, на його переконання, тісно переплетене з майбутнім та сьогоденням.

Віктор Моренець вже відомий на Прилуччині своїми працями, які присвячені визвольній боротьбі армії Української Народної Республіки. У творчій скрині автора такі книги: «Земля Миколи Міхновського у боротьбі за незалежність», «Невідома спадщина», «Земля, полита кров’ю»,  «Ічнянці в армії УНР» та інші праці. Книги пана Віктора презентовані та схвально оцінені не лише в Україні, але й закордоном –  у Мюнхені, Будапешті, Празі та інших країнах.

Історичні факти, які відшукує Віктор Моренець, є або ж мало відомими, або ж невідомими для українців узагалі. Всі теми, які піднімає пан Віктор, актуальні, особливо у житті українців 21-го століття. На переконання В. Моренця, події, що відбуваються в Україні – це повторення історії, що писалася принаймні сто років тому. А тому треба робити висновки, адже, як говорить Віктор Іванович, невивчені уроки історії – надто болючі.

На заході  у районній бібліотеці гості літературної світлиці змогли переглянути документальний фільм «Українська революція», а також оглянути тематичну виставку, де було представлено речі часів визвольної війни 1917-1921 рр., які гостям представили працівники Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова.