У Прилуцькій районній бібліотеці відбувся творчий вечір «Кольорові фарби творчості наших земляків». На заході було презентовано картини художника-аматора Віталія Жижки – нашого земляка родом із Білорічиці.

Колорит української природи з високими стрункими березами, розлогими вербами над водою, батьківська хата і криниця з «журавлем» – такі близькі кожному мотиви зображує на полотнах художник-аматор.

Віталій Жижка професійно не навчався малювати. Він створює картини так, як підказує йому серце. Малює художник не для слави чи грошей, а, в першу чергу, для душі. Любов до малювання виникла в чоловіка ще зі шкільних літ. Однак малював не часто, під настрій. Останні роки ж Віталій все більше захоплюється малюванням. Картини, створені за цей час, часто дарує друзям та родичам.

На творчий вечір завітала й головна натхненниця чоловіка – дружина Лариса. Саме вона й спонукала чоловіка до того, щоб його картини бачили інші, адже сам Віталій вже занадто скромний. Тож вперше дружина виставила картини на Воздвиженському ярмарку, де вони і привернули увагу працівників районної книгозбірні.

Віталій Жижка пробує малювати й ікони. Зокрема, за словами пані Лариси, іноді він дарує образи в Білорічицьку церкву. Деякі були представлені й на виставці у бібліотеці.

Творче напутнє слово стосовно робіт Віталія сказав і гість заходу, Заслужений художник України, Володимир Карась. Зокрема пан Володимир зазначив, що ніколи не розділяє тих, хто має професійну освіту та аматорів живопису. Адже головне, що має бути у людини – бажання і здібності, а інше завжди можна наверстати. Також Володимир Федорович порадив Віталію додавати побільше яскравих фарб у свої роботи та не боятися експериментувати.

Творчість робить життя яскравішим – переконана й бандуристка Тетяна Карпенко, викладач музичної школи, керівник самодіяльної народної капели бандуристів при МБК. Пані Тетяна додала творчій зустрічі особливих ліричних нот – традиційних українських та просто душевних мелодій. Зокрема Тетяна Миколаївна розповіла про особливості своєї роботи, зазначивши, що не бачить свого життя без музики. Її музичне світосприйняття передалося й двом донечкам. А також пані Тетяна пишається й своїми вихованцями з музичної школи. Жінка зазначила, що її гордість це Сікалова Анастасія, Савченко Анастасія, Суховій Єгор, Верініченко Сергій та інші не менш талановиті дітлахи.

А завершення творчої зустрічі «Кольорові фарби творчості наших земляків» підкреслили поетичні рядки Світлани Коробової – про мистецтво та його роль у нашому житті.

І справді, творчість робить життя яскравішим. Тож шукайте натхнення в усьому – у гарній погоді, сонячній днині, посмішках дорогих людей… Саме таке кредо творчого світогляду Віталія Жижки – простого робітника і художника-аматора з Білорічиці, котрий відображає своє світосприйняття в мистецтві.

Надія Стеценко