Краща бібліотека року


  

Сучасні форми роботи в бібліотеках

Бібліографічна мозаїка – форма представлення довідково - бібліографічного апарату бібліотеки в цілому або певної групи бібліографічних матеріалів (бібліографічних покажчиків, путівників, списків, нарисів, оглядів, дайджестів тощо у паперовій або електронній формах із метою популяризації їх як джерел ефективного пошуку інформації для користувачів бібліотеки.

 

Бібліокешинг (від англ. cache – cхованка) – гра, суть якої полягає в пошуку книжкових скарбів, що мають бути заховані як у приміщенні бібліотеки, так і поза її межами. Користувачі бібліотеки, котрі виконують роль шукачів скарбів (можливе формування кількох груп, що змагаються між собою), використовуючи підсказки (наприклад, записки) та відповідаючи на запитання чи виконуючи певні завдання, знаходять схованку за схованкою і, зрештою, дістаються до головного скарбу.

Буккросинг ( від англ. book – книга, crossing – рух) – рух книголюбів, що діють за принципом «прочитав – передай іншому». Вони цілеспрямовано залишають у спеціальних шафках ( на поличках і т. ін.) в людних місцях (книгарні, кафе, вокзали, парки) прочитані книги, щоб інші могли їх почитати. Рух має свої правила. За таким обміном можна простежити в Інтернеті. Головна ідея - «відпустити» книжку в мандрівку світом (звільнити її), таким чином перетворюючи світ на відкриту бібліотеку.

Квест (від англ. quest - пошук, пошук пригод) – інтелектуально - динамічна гра, що поєднує спортивне орієнтування, розв’язування інтелектуальних завдань тощо. Основою гри зазвичай є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями. Гра має тему, мету, певний алгоритм, якого потрібно дотримуватись. Наприклад, учасник, який виконав перше завдання, в результаті отримує підказку для виконання другого і т.д. Таку гру в бібліотеці називають бібліоквест. Вона може передбачати: відгадування загадок з історії бібліотеки, міста (села), літературних загадок, пошук цитат у книгах, пошук на полицях зазначених книг та багато інших цікавих завдань. Вужче поняття – літературний квест (літературне квест – орієнтування). Це один із варіантів названої гри-пошуку, маршрут якої пов’язаний зазвичай із сюжетом і героями тих чи інших літературних творів.

 

Найцікавіше в бібліотеці

В 2014р. Ладанська селищна бібліотека стала учасницею Всеукраїнської молодіжної бібліоночі «Книгою призначена зустріч». Публіка заходу була різновіковою – від дошкільнят до молоді.Старші мали змогу навчитися грі на гітарі та азам перукарської майстерності, а малеча – покататись на самокатах. Також програма передбачала проведення чайної церемонії. Окрема сторінка присвячувалась 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. На завершення бібліоночі відбулася дискотека для молоді.