29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме в цей день, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 29 січня 1918 року назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині, за 130 км. від Києва, ознаменувала відлік нового духовного злету нації. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї. 
Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю. 29 січня 2019 року працівники Прилуцької районної бібліотеки завітали до Прилуцького агротехнічного колежу де перегорнули сторінки історії бою під Крутами та переглядаючи відео–ролики згадали юнаків, які стали на захист незалежності своєї Вітчизни.
Не можна було не згадати і події, які відбуваються на сході нашої країни сьогодні. На заході були присутні хлопці-герої, що захищають нашу країну: майданівець, доброволець Карпатської Січі, свободівець, прапорщик ЗСУ – Клименко Олександр; доброволець, голова «Правого сектору» Добровольчого Українського Корпусу (ДУК) – Кривуш Артур; військовослужбовець, сержант ЗСУ – Єрьомін Олександр, які побажали молоді не бути байдужими, не залишатися осторонь своєї історії, адже вони майбутнє покоління, яке буде творити свою історію і зараз відкрита їхня сторінка, і вони є свідками того, що робиться в нашій країні. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ ми зможемо досягти однієї мети, яка у всіх одна – щоб наша Україна була економічно і духовно багата, вільна, мирна, незалежна і соборна.
На завершення присутні переглянули відеоряд загиблих земляків в зоні АТО, яких ми повинні пам’ятати і переказувати майбутнім поколінням та хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять.