Екоакція! «Здай стару батарейку – зроби довкілля безпечним!»

100 1548Акція «Здай стару батарейку», створена молодіжною громадською організацією «Клуб «Екоспектр», ось уже майже два роки активно поширюється просторами Прилуччини. Ідейним натхненником такої справи став викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І. Я. Франка Юрій Скиба. Раніше було мало кому відомо, що 1 звичайна батарейка (20 г) забруднює важкими металами 400 л води та 20 метрів квадратних ґрунту, тим самим руйнує світ, у якому ми живемо!

 Батарейки містять:

- свинець, який накопичується в нирках, спричиняє нервові розлади;

- кадмій, що є токсичним для легенів та нирок;

- ртуть послаблює зір, слух та призводить до захворювань дихальної системи;

- нікель і цинк, які спричиняють дерматити;

- луги, які зумовлюють опіки слизових оболонок і шкіри.

Тепер громадськість Прилуччини не лише знає про згубну дію батарейок, але й допомагає в їх збиранні, аби передавати на спеціальну утилізацію. За словами наукового керівника «Екоспектру» Юрія Скиби за цей час було зібрано більше 90 кг відпрацьованих батарейок. Прилуцька центральна районна бібліотека є одним із найактивніших учасників цього екологічного руху. Батарейки постійно збираються бібліотекарями району та звозяться до центральної книгозбірні. Якщо ти ще досі не подбав про своє майбутнє та майбутнє своїх дітей – не залишайся байдужим! Приєднуйся до екоакції!

P.S. Здати старі батарейки можна у приміщенні районної ради, райдержадміністрації, районної бібліотеки, педколеджу, агроколеду, медучилища.