Свою історію районна дитяча бібліотека розпочала з 1947 року. При районній бібліотеці був створений відділ дитячої книги.

Першим завідуючим працював Росляков Георгій Іванович. З 5 січня 1949 року по 29 серпня 1951року.Згідно наказу №62 від 30.11.1953р. по Чернігівському обласному управлінню культури бібліотека працювала з 11години до 19 години. Вихідний – вівторок.

Розквіт дитячої районної бібліотеки розпочався з призначенням на посаду завідуючого Мелащенка Михайла Васильовича . Народився він 20 лютого 1920р. в селі Красляни Прилуцького району Чернігівської області. В 1934 році закінчив сім класів Краслянської НСШ. В 1936 році вступив у 8 клас вечірньої школи робітничої молоді. Одночасно вступив на IΙI-ій курс Прилуцького педучилища, яке закінчив у 1939 році і одержав призначення на педагогічну роботу. Учасник другої світової війни.

З вересня 1953 року працював бібліотекарем Прилуцької міської бібліотеки для дорослих. В лютому 1954 року переведений на посаду бібліотекаря, а згодом на посаду завідуючим читальним залом міської бібліотеки для дітей та юнацтва, де і працював до 17 липня 1962 року.

В 1956 році заочно закінчив Харківський бібліотечний інститут. З 17 липня 1962 року був переведений на посаду завідуючого районною бібліотекою для дітей. Працював до 1 червня 1981 року.

У1978 році відбулася централізація бібліотек Прилуцького району. Тоді бібліотека для дітей стала районною дитячою бібліотекою Прилуцької ЦБС. Помер Михайло Васильович 18 квітня 1992р.

Олефіренко Лариса Миколаївна працювала завідуючою після Михайла Васильовича Мелащенка з 1981 року по 1995рік. Закінчила Ніжинське культосвітнє училище в 1972 році, а потім заочно Київський державний інститут культури ім. Корнійчука. Спочатку працювала в центральній бібліотеці у відділі організації та збереження єдиного фонду, потім методистом. В районній бібліотеці працювали: Пономаренко Анастасія Василівна, Красновид Тетяна Іллівна, Деревянко Людмила Іванівна, Мазур Валентина Болеславівна, Шапарець Валентина Тимофіївна, Кальян Валентина Михайлівна, Бабич Ірина Леонідівна та Тарасенко Валентина Володимирівна.

У 1999 році приміщення РДБ разом із фондом було передане в міську бібліотечну систему в зв’язку з недостатнім фінансуванням закладів культури. Триста примірників фонду було передано в ЦРБ. Адміністрація бібліотеки та районної адміністрації прийняла рішення відкрити відділ дитячої літератури при центральній бібліотеці залишивши статус районної бібліотеки для дітей. Два працівники були переведені в дитяче відділення. Згодом за рахунок скорочення посад в районі було введено ще дві штатні одиниці в штатний розпис новоствореної районної дитячої бібліотеки.

З 1999року по 2004 рік на посаді заступника директора Прилуцької РЦБС по роботі з дітьми працювала Печена Тетяна Іванівна. Вона закінчила Київський державний інститут культури. Працювала бібліотекарем відділу обробки і  комплектування, завідуючою відділом обслуговування в ЦРБ.

 За браком площі та фінансування працювати доводилося дуже складно. Працівники активно популяризували роботу бібліотеки з метою залучення нових читачів. Центральну бібліотеку презентували як «Бібліотеку сімейного читання». Згодом поступово поповнювався дитячий фонд. Створений довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. В цей період розпочав роботу ляльковий театр «Струмок». Вихованці дошкільних закладів, учні молодших класів міста та району – палкі його прихильники. Саме для них організовувались різноманітні вистави. Постійно проводились заняття з основ бібліотечно-бібліографічної культури у школах міста і району.

Центральна бібліотека для дітей сьогодні обслуговує щорічно більше тисячі користувачів. Фонд бібліотеки налічує більше дев᾿яти тисяч примірників. З 1 січня 2005 року районну дитячу бібліотеку очолює Тарасенко Валентина Володимирівна (закінчила КДІК ім.. Корнійчука, працювала у відділі комплектування і обробки літератури, відділі обслуговування ЦБ, завідуючою відділом обслуговування).

За час її роботи в бібліотеці створено два клуби за інтересами «Дивосвіт» та «Духовні роси». Продовжують працювати ляльковий театр «Струмок» та «Літературний ліцей» ( для учнів 7-9 кл.). До уваги користувачів бібліотека постійно пропонує книжкові виставки, вікторини, конкурси, бібліографічні огляди, екскурсії. Виконуються різноманітні довідки. Удосконалено ДБА бібліотеки: алфавітний каталог для учнів 5-9 класів; систематичний каталог для учнів 5-9 класів; систематична картотека статей для учнів 5-9 класів. Бібліотека надає послуги: ВСО; резервування документів; платні послуги.

З серпня місяця заступником директора по роботі з дітьми працює Левченко Лідія Іванівна. Вона працює над створенням розділу роботи з дітьми на сайті Прилуцької ЦБС.