За тиждень до головного християнського свята Воскресіння Христового у Прилуцькій районній бібліотеці для активних учасників клубу «Духовні роси», учнів спеціалізованої школи-інтернату був проведений масовий захід «Хай буде з нами Великодня казка». Ведуча заходу Макуха І.Л. розповіла дітям про специфіку святкування Великодня, про звичаї і традиції наших пращурів, їх обряди і вірування. А також розповіла присутнім як творчо провести дозвілля у період Великодніх свят.

На гостину до діток також була запрошена Лазоренко Людмила Володимирівна, бібліотекар із селища Линовиця, яка захоплюється виготовленням народних оберегів, зокрема, і дивовижних ляльок-мотанок.

Під час зустрічі Людмила Володимирівна цікаво розповідала про магічну силу українських оберегів та про особливості створення сакральних ляльок, які є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і світовідчуття наших пращурів. Зокрема, про традицію виготовлення ляльки-мотанки до Великодня. Цікаво що змайстрована на Білому тижні іграшка вправними й дбайливими жіночими руками слугує не лише обрядовим атрибутом, забавкою для дітей, оригінальним сувеніром, прикрасою інтер`єру оселі, а ще є потужним хатньо-побутовим оберегом на увесь рік.

Про все це діти  не просто дізнавалися,  а і навчалися виготовляти  власні ляльки-обереги. Для своєї роботи вони використовували, заздалегідь підготовлений майстринею матеріал: нитки, клаптики тканини, різнокольорові стрічки.Присутні із задоволенням виконували всі вказівки Людмили Володимирівни, а вона допомагала їм у роботі та пояснювала, що всі мотанки робляться лише із природнього матеріалу, без застосування ножиць та голки. Вся тканина рветься лише руками. Голку можливо використовувати тільки при пошитті одягу та при оздобленні іграшки.

По завершенню майстер-класу учасники клубу «Духовні роси» виготовили свої особливі лялечки, яким пошепки загадали бажання.

Сподіваємося, що лялечки-обереги виконають всі їх заповітні бажання!