До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня працівники Прилуцької центральної районної бібліотеки для активних учасників клубу «Духовні роси» , які є вихованцями Прилуцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I-II ступенів організували і провели гру-подорож «Я знаю вас, нащадки запорожців, я вірю вам і низько б’ю чолом»!
На початку свята бібліотекар розповіла історію виникнення українського козацтва та легенду про українських вояків, які вважали Божу Матір своєю Заступницею. Пояснила чому це свято набуло ще й козацького змісту і відзначається як День Українського козацтва, а з недавніх пір – як День захисника України.
Особливу повагу й шану завжди здобували люди, які здійснили героїчні подвиги й учинки на благо іншим, захищаючи свій народ, свою країну, свою рідну землю. Цілу плеяду народних героїв виплекала наша Батьківщина. Немало визначних національних героїв дала Україні й наша Прилуцька земля. Тому дітям цікаво було дізнатися про героїчний шлях Прилуцького козацького полку, який уписав немало славних сторінок в історію Визвольної війни українського народу проти своїх гнобителів. А також про сучасних захисників нашої Батьківщини, «сучасних козаків», які не задумуючись пішли боронити кордони держави. І тому наш обов`язок знати цих героїв, пам`ятати загиблих воїнів, що оберігають наш мир і спокій. А також надіятися і сподіватися на повернення солдатів додому живими.
Частиною святкової програми стали козацькі змагання, під час яких вихованці інтернату, завзято обговорювали січові порядки, відповідали на запитання вікторини «Козацька скриня», «Чумацький шлях», складали пазли виготовлені за репродукцією картини І. Рєпіна «Як козаки листа писали турецькому султану», виконували пісні, танцювали запальний гопак. А спортивна частина свята змусила хлопчиків та дівчаток добряче попрацювати: дві команди, очолювані Дімою Яременко та Костею Тугак, завзято змагалися у силі та спритності, а за підсумками результатів перемогла дружба. Наприкінці всі учасники заходу отримали маленькі подаруночки та переглянули мультфільм «Як козаки олімпійцями стали».