Упродовж століть землі України були розрізнені і належали до різних держав. Історія не раз надто суворо і несправедливо карала Україну руками немилосердних завойовників. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ переживав як гіркі так і радісні події. І однією з таких подій нашого минулого є боротьба українського народу за соборність своїх земель, а саме подія 22 січня 1919 року коли ухвалили Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно – Української Народної республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом.
22 січня 2019 року в Прилуцькій дитячій районній бібліотеці пройшла історична година з клубом «Дивосвіт», з нагоди 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно – Української Народної Республіки.
Перегортуючи сторінки історії свята Соборності України та переглядаючи історичні документальні кадри про події, які відбувалися 100 років тому, діти поглибили знання про виникнення свята, ознайомились з цікавими фактами про Україну, побачили «живий ланцюг» 1990 року, який символізував єдність мешканців сходу і заходу України та «живі ланцюги» на мосту Патона в Києві, які почали відроджуватися з 2000-них років, які символічно об'єднують правий та лівий береги Дніпра та символізують єдність українського народу, хвилиною мовчання вшанували героїв АТО Прилук та Прилуччини, які загинули на Сході України, прослухали притчу з якої зрозуміли, що лише в єдності дій та соборності душ ми зможемо досягти однієї мети – щоб наша Україна була економічно і духовно багата, вільна, мирна, незалежна і соборна.