Щороку у другій половині вересня в день відкриття чергової сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй в усьому світі традиційно святкують Міжнародний день миру.  Прилуцька районна бібліотека також провела тематичний захід для дітей гімназії №1 ім. Г. Вороного.

Гімназисти мали змогу не лише дізнатися інформацію про воєнні конфлікти у світі та методи їх вирішення, значення миру для людини і світу, але й познайомитися із волонтерами м. Прилуки, які завітали до книгозбірні. Зокрема про свою благодійну діяльність розповів представник ВО «Свобода» Ігор Дубровський, а також вже відомі своєю волонтерською підтримкою солдат, Олег Воронов та Костянтин Саляєв.  

Діти дізналися від людей, які самі часто бувають на Сході України, про перебіг воєнних дій, про те, чому важливо знати історію своєї країни та імена її героїв. Головне, що хотіли донести волонтери, це те, що солдати у зоні АТО потребують підтримки кожного з нас. Особливо ж солдати, за словами Олега Воронова, радіють, коли отримують листи та обереги від дітей, адже тоді вони знають, що воюють недаремно, що все це заради кращого світлого майбутнього України.

«Хочеться, хоч якогось допомогти нашим солдатам, - каже Костянтин Саляєв. – Якщо з певних причин людина не пішла воювати на фронт, то може допомагати воїнам і в тилу. Харчі, засоби особистої гігієни – це важлива підтримка». На запитання, що ж спонукало волонтерів до такої діяльності, однозначно відповідають – громадянський обов’язок. «Особливо ж зігрівають серця солдатів речі від дітей, - резюмує О. Воронов».

Тож аби хоч якось допомогти воїнам АТО, діти із задоволенням виготовили для солдат аплікації, де зобразили карту цілісної, єдиної і неподільної України, а також голуба як символу миру, що має оберігати нашу державу. Ці аплікації, а також деякі продукти харчування, що діти побажали принести солдатам, було передано волонтерам. Незабаром така «передача» вирушить у зону АТО, аби порадувати наших захисників. А головне, що бажали діти волонтерам – привезти мир!