У Прилуцькій районній бібліотеці для учасників дитячого клубу «Дивосвіт» було проведено майстер-клас із виготовлення традиційних українських оберегів – підковок! Такі обереги для оселі українці завше готували на весні. Адже вірили, що з початком нового посівного сезону, дім має захищати від зла та нечисті традиційний оберіг.
Здавна люди вірили, що знайти на дорозі підкову, - на щастя. Однак де ж її тепер знайти, коли вулиці заполонили «коні металеві» – автомобілі, тролейбуси, автобуси. Тож часто такі обереги виготовляються власноруч із природного матеріалу – де кожна рослина мала свою символіку.
Чудові підкови на щастя, обереги дому виготовили й клубівці. Матеріалом для основи послугував картон, оздоблений тугими нитками, мішковиною, зерном пшениці та колосками – символ достатку, лавровим листом – символ успіху, монетками – для багатства дому. 
Діти захоплено майстрували підкови, вірячи що вони мають чудодійну силу! А тому дехто з дітей запропонував подарувати ці підкови-обереги воїнам АТО, яким захист потрібен більше всього. Отож скоро ці підкови зі щирими дитячими побажаннями миру будуть оберігати тих, хто береже нас та Україну!