У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців, у грузинів – 300 арагвійців, а в українців – 300 юнаків під Крутами, які 29 січня 1918-го року стали на захист незалежності своєї Вітчизни. 
З нагоди 100 річчя цієї дати в Прилуцькій районній бібліотеці пройшов урок пам’яті «Ніколи Україні не забути юнацьких душ нескорений політ» з клубом «Дивосвіт». 
Під час уроку було перегорнуто сторінки історії в минуле, де згадали той день коли відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 
Переглядаючи відеоролики та презентації діти детальніше дізналися про причини, хід та наслідки бою, побачили обличчя тих молодих хлопців, чиї життя обірвалися в самому розквіті.
Зараз історія столітньої давнини повторюється. Знову незалежність, знову ейфорія перемоги і знову загроза зі Сходу. Тому не можна було не згадати, що на даний час більше двохсот наших земляків знаходяться в зоні АТО. 
Також було переглянуто відео-ряд дванадцяти молодих хлопців з Прилук та прилуччини які загинули на Сході країни.
Наші предки передали нам звичай: у день поминання запалювати свічки. Тож і ми запалили свічку в пам’ять загиблих у боротьбі за утвердження незалежної України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, загиблих під Крутами, та героїв зони АТО, які вже ніколи не повернуться до рідного дому.
Завершився урок побажаннями, щоб не було більше ані нових Крут, ані нової Небесної Сотні, щоб нарешті перестала проливатися наша кров і в країні запанував мир та спокій.