Серед букету свят, які випадають серед року, є одне, що стосується кожної без винятку людини, - це Міжнародний день матері. Свято ніжності, тепла й любові, з яким асоціюється слово «мама», набуло свого поширення зовсім недавно. Зокрема День матері припадає на другу неділю травня – у той період, коли все навколо оживає та наповнюється весняною красою і теплом.

З нагоди свята у Прилуцькій районній бібліотеці для наймолодших читачів, учнів 4-го класу гімназії №1, було проведено урок духовності «Серце матері – невичерпне джерело любові». Ведуча Ірина Макуха розповіла дітям про історію виникнення свята. Зокрема бібліотекар зазначила, що свято співпадає з релігійною традицією вважати травень місяцем Божої Матері. Цікавим є й те, що в цей день відзначається і День України.

Традиція ж відзначати День матері в Україні почалася з 2000-х років. А до цього це свято було поширене в США з 1914-го року. Ідея вшановувати матерів підтримана в багатьох країнах світу, хоч припадає й на різні дати. Символізм свята – віддати належне жінкам, які є берегинями сім`ї, основоположницями людського роду.

Ірина Макуха розповіла дітям про традиції святкування Дня матері та зазначила, наскільки важливо шанобливо ставитися до мами, приділяти їй належну увагу. Підкріпленням до слів стали ролики соціальної реклами, що закликають берегти і любити тих, хто подарував нам життя.

Аби проявити любов до своїх нень та зробити їм хоч маленьку приємність, діти виготовили в бібліотеці невеликі листівки у формі сердечок та написали на звороті слова, які виражають щиру дитячу любов.

Надія Стеценко