Конкурс «Хай весь світ дивують нині діти неньки України».

 Обласний конкурс дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», в якому традиційно беруть участь близько 300 дітей і підлітків з усіх куточків Чернігівщини. Конкурс народився у 2011 році і за цей час в ньому взяли участь близько 2000 дітей 4-11 класів нашої області, більшість дітей із сільської місцевості.

Діти пишуть вірші, оповідання, казки, есе, роздуми, іноді дуже мудрі, майже філософські. Юних авторів турбує все – доля Батьківщини і своєї родини,  дружби і дитинства, рідного краю і природи, і багато чого в житті. Щиро, відверто, іноді по – дитячому наївно діти намагаються розібратися в своїх почуттях, в подіях, які відбуваються в світі, в Україні, у взаємовідносинах людей, країн.

За умовами конкурсу переможці визначаються в номінаціях «Поезія» та «Проза» за двома віковими категоріями – молодша (4-7 клас) та старша (8-11 клас).

Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Вже майже 20 років, починаючи з 1993, впродовж весняних шкільних канікул у дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з найулюбленішими письменниками, їх новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації — і все це супроводжується приємними несподіванками. І, звичайно, одного тижня для реалізації такої насиченої програми замало, тому дуже часто Свято читання виходить за рамки зазначеного терміну і продовжує тривати далі.

Конкурс «Найкращий читач»

Конкурс дитячого читання «Найкращий читач Прилуччини» є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх населених пунктах Прилуччини.

Конкурс проводитьсяз метою:

підвищення рівня особистого розвитку дітей через заохочення їх до систематичного читання;

підвищення суспільного значення і ролі бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття культурної компетентності дітей.

Завданням Конкурсу є:

вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою,

читання: критичного аналізу, переосмислення прочитаного;

залучення до участі у конкурсі якомога більшої кількості дітей відповідного віку;

створення передумов для поступового збільшення кількості учасників, активна робота по залученню до читання дітей, які не мають навичок чи потреби постійного читання;

популяризація найкращих надбань української і світової класичної й сучасної літератури;

привернення громадськості, засобів масової інформації до проблем дитячого читання.