Олександр Іванович Івахненко - відомий український художник, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка.

(н. 16.10.1949, с. Манжосівка) - український художник-графік, член Спілки художників України (1977), лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1989), заслужений художник України (1996), член-кореспондент Академія мистецтв України (2001). Працює в галузі книжної графіки.

Навчався в Прилуцькій художній студії при Будинку піонерів, якою керував художник і педагог Іван Макарович Тринчук-Задорожній.

1961 талановитого хлопчика після 4-х класів (11 років) віддають до Київської художньої середньої школи ім. Т.Г.Шевченка, де він успішно навчався сім років. Закінчивши її із золотою медаллю, вступив (1968) на навчання в Київський державний художній інститут (нині Академія мистецтв), на графічний факультет, в майстерні видатних майстрів графіки, академіка Василя Касіяна і професора Василя Чебаника і закінчив його з відзнакою у 1974.

Після служби в армії художник навчається в творчих майстернях Академії мистецтв СРСР в Україні, у майстерні графіки, якою керував член-кореспондент Академії мистецтв Михайло Дерегус. Активно працює в галузі книжкової графіки, ілюструє художні твори В.Короленка, І.Тургенєва, М.Лєрмонтова, Т.Шевченка.
 

У 1988 виходить у світ двотомна збірка поезій Т.Г.Шевченка, ілюстрована ним, яка отримала найвищу оцінку - Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка. Більше шести років присвятив він грандіозній праці, монументальному розпису стін на сюжети з життя і творчості генія України, музею Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій горі.

Перша персональна виставка в Прилуках відбулася в 2001.