Біографія

Георгій Федорович Гайдай народився 10 лютого 1939 року в місті Золотоноша, Черкаської області. Його батько працював залізничником і сім 'я часто переїздила. Перед війною вони жили вже під Одесою. Звідти евакуювалися на Урал, тоді жили в м. Кизлярі (Чечня). А в 1944 році сім 'я переїхала в с. Линовщю до дідуся та бабусі Георгія Федоровича. У 1946 році пішов до Линовицької середньої школи, яку закінчив у 1956 році. Родина Гайдаїв мала давнє історичне коріння, мабуть, саме це сприяло тому, що з раннього дитинства його зацікавила історична минувшина Прилуччини. На початку 1957 року Георгій Федорович переїздить до прилук. Працює на будівництві (будівельне управління №5) різноробочим, муляром, потім у відділі кадрів та диспетчерській. Із січня 1973 року Георгій Гайдай пов'язує свою трудову діяльність з Прилуцьким краєзнавчим музеєм. Спочатку старшим науковим працівником, а згодом головним хранителем Прилуцького краєзнавчого музею.

Георгій Федорович — автор багатьох публікацій на історичні теми. Друкувався в журналах „ Чумацький шлях ", ,, Український світ ", „ Українська культура, автор книги ,,Прилуки — місто старовинне", засновник і постійний автор газети ,, Скарбниця", яку видає Прилуцький

краєзнавчий музей, ведучий рубрики .,Історичний щоденник", міської газети ,,Град Прилуки". Член осередку „Просвіта", він уболівав за відродження духовності та культури рідного краю. Георгій Гайдай любив свій край, своє місто і беріг свою історію. Багато творчих задумів, на жаль, лишилися нереалізованими, бо 29 травня 2005 року Георгій Федорович передчасно пішов із життя.

Наша любов – древній і вічно юний Прилуцький край, оспіваний у легендах та піснях, щедрий на чудові краєвиди, прославлений визначними людьми. І любов до нього не зміряти і не зважити, бо кожному свій край дорогий. Та є люди, для яких любов до нашого краю – свята справа всього життя. Таким був Георгій Федорович Гайдай, який віддав свої знання людям, його справи і слова будили наші душі і серця.

Улітку 2007 року друком побачило світ друге, доповнене, науково-популярне видання книги Георгія Гайдая "Прилуки" (ТОВ "АІР-Поліграф", 2007,148 с). У ній ідеться про історичне минуле нашого міста, що славиться визначними архітектурними та історичними пам'ятками, трагічними й героїчними подіями, талановитими й працьовитими людьми.

І прилучанам, і гостям нашого міста, і всій науковій громадськості радимо ознайомитися з цим чудовим виданням, яке підготував нам на добру згадку про себе й добрі знання про нашу Батьківщину незабутній літописець прилуцького краю Георгій Федорович Гайдай.

Біобібліографічний покажчик "Георгій Федорович Гайдай" виданий Прилуцькою центральною районною бібліотекою спільно з Чернігівською державною обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Короленка включає в себе біографічні матеріали та краєзнавчі праці видатного краєзнавця Прилуччини Г.Ф. Гайдая. Він розрахований на істориків, викладачів, краєзнавців бібліотечних і музейних працівників. Віриться, що наступні покоління істориків та краєзнавців гідно скористаються спадщиною Г.Ф. Гайдая.