Клочко Олена Олександрівна народилася 27 березня 1949 року в  м. Прилуки. Закінчила Ніжинський педагогічний інститут ім. М. В. Гоголя. Викладала російську мову та зарубіжну літературу в гімназії № 5.

Захоплення Олени Олександрівни історією та краєзнавством відбулося під впливом спілкування з Д. Шкоропадом, О. Денисенком та іншими відомими тоді краєзнавцями , які часто збиралися в родинному колі Клочків.

 Член краєзнавчого товариства ім. В. Маслова, у 2001-2006 роках очолювала його. Була членом редколегії газети «Скарбниця», що видавав Прилуцький краєзнавчий музей. Друкується в місцевій пресі, порушує проблеми збереження пам’яток старовини міста, педагогічні та етичні питання.

У 1997 році виступала з доповіддю «Сергій Іванович Маслов. До витоків роду» на Перших книгознавчих читаннях, проведених НАН України та бібліотекою ім. В. І. Вернадського. У 2007 році вона учасник і доповідач Міжнародної наукової конференції «Слов’янське слово і культура в контексті світового розвитку», що відбувалося у Києві.

Плідно працює над архівними матеріалами, які стосуються історії Прилук та життя його мешканців.