prokПрокура Яна. Юна поетеса народилася 1998 року в місті Прилуки Чернігівської області в осінній день «рівнодення», в родині творчих і освічених людей. Мама Оля й тато Сергій з самого малечку виховували доньку справжньою українкою, прищепляли любов до рідного краю та рідної мови. Дівчинка зростала в селі Оніщенки до 2-х років. У 2000 році батьки Яни розлучилися. Мама з Яною знову повернулися у місто. До 7-ми років дівчинка проживала з мамою в місті Прилуки. Потім сім'я купила будинок у мальовничому селищі Линовиця, де проживає і зараз. Тут і почався творчий шлях юної поетеси. Зачаровані краєвиди надихали дівчинку, вона почала римувати спочатку слова, а потім і рядки. Згодом і народився перший вірш «Літечко». У 2007 році він був надрукований в газеті «Прилуччина», завдяки класному керівникові Галібаренко Ользі Володимирівні.

У 2011 році Яна з мамою (завдяки віршу «Шануйте матір») зайняла перше місце у районному конкурсі «Моя супер-мама». Після цього учениця Линовицької ЗОШ почала постійно брати участь в конкурсах, олімпіадах та вікторинах, які були спрямовані на виховання в українцях любові до Батьківщини, до рідної мови, до рідної землі, до свого народу.

У 2012 році Яну було обрано президентом шкільного парламенту Линовицької ЗОШ. Вона допомагає вчителям у різних семінарах, проектах та на відкритих уроках своїм мистецтвом слова. За останній рік Яна написала близько 45-ти віршів. Віршів, котрих «не виносила на публіку», не дарувала друзям чи вчителям, не вішала на шкільних стендах. Ці вірші вона писала для душі (усі автобіографічні).

Звичайно ж, на цьому не завершується її творчий шлях. Це тільки початок, стежина у світле майбутнє. Молода поетеса навчається у 10-му класі та має свою мрію, мрію до якої твердо вирішила крокувати. Яна мріє бути головним редактором свого власного журналу. Невідомо як складеться подальша доля дівчини, адже попереду в неї ще дуже багато сходинок у доросле життя. Найголовніше , що у неї є мета, а отже й стимул, до якого вона безумовно буде йти. Бажаємо їй досягти вершин і здійснити свою мрію.