Микола Григорович Дробот народився 18 листопада 1947 року в місті Прилуках. Закінчивши 11 класів в середній школі №2, служив в лавах Радянської Армії, потім - навчався в Кримському медичному інституті. Здобувши лікарняну освіту, в 1975 році повернувся в рідне місто, де майже 20 років працював хірургом-онкологом в Прилуцькій міській лікарні. Одночасно був редактором стінгазети медпрацівників «Здоров'я», позаштатним кореспондентом газети «Правда Прилуччини». Автор поетичних збірок «Моєї осені сліди» та «Пора стиглих яблук». Друкувався в армійській, місцевій, обласній та республіканських газетах. Вірші пише українською та російською мовами.

 

Книга-альбом «Чарівник сміху» була написана до 100-річчя від дня народження Миколи Федоровича Яковченка. І надрукована в 2011 році до дня міста - 18 вересня.

«Щиру любов до моїх славних земляків-прилучан я виразив у віршованих і прозових рядках. Нехай ота рідна, тепла усмішка актора, закарбована на фото, приведе усіх нас до любові, добра і вічної пам'яті про незабутнього Миколу Федоровича Яковченка.

М. Дробот

 

 

 

 

Нова збірка М. Дробота "Фантомные боли" побачила світ у 2012 році за фінансової підтримки колективу Агропромислового об'єднання ім. Івана Супруненка.

У віршах, що увійшли до книги - душевні хвилювання автора за те, що не може займатися улюбленою справою, за втрату близьких йому людей, Велику Вітчизняну війну, за Афганістан, Чорнобиль...