Біографія

Ткаченко (Чорновус) Микола Никифорович

Народився (12.02.1948р.) і виріс на Полтавщині — в селі Павлівщина Гребінківського району. У сусідніх Лазірках закінчив 11 класів. Та перш, ніж переступити поріг Київського державного університету студентом факультету журналістики, скуштував робітничого і солдатського хліба.

З дипломом, дружиною-однокурсницею і маленькою донечкою Микола Ткаченко в 1976 році приїхав на Чернігівщину - до Прилук. Тут і протрудився чверть віку у міськрайонній газеті «Правда Прилуччини», подолавши усі щаблі професійного росту — від кореспондента до редактора.

Але з-під його пера народжувалися не тільки газетні публікації. Друкував поезію в місцевій, обласній, республіканській пресі. Одна за одною побачили світ три поетичні збірки — «Спілих вишень тепло» (1995 р.), «В обіймах саду» (1999 р.), «На межі протиріч» (2001 р.).

2002 р. Миколу Ткаченка прийнято до Національної спілки письменників України.

Членами цієї творчої спілки є також: його дружина Ніна Ткаченко та молодша донька Олеся Білоцвіт.

11 вересня 2006 року після тяжкої хвороби обірвалася земна дорога поета.

Остання збірка Миколи Ткаченка (Чорновуса) "Благослови моє ім'я" вийшла вже по його смерті. Поезії Миколи Никифоровича хвилюють відвертістю та правдивістю. Збірку віршів М. Ткаченка спорядила у світ дружина поета Н. Ткаченко. Як поетичний заповіт нащадкам сяють його рядки: "Межа - на те вона й межа: там - доля і недоля. Не проросте на ній іржа, бо нам ще світить воля!"

І як побажання всім нам: "Хай буде Вам в усьому поміч Божа,

хай буде в радість творчість для людей..."