Ніна Ткаченко – поет-лірик, улюблениця жіноцтва, відома як автор збірок „Душа висвічує зорі”, „Пізнє причастя”, „На околицях літа”, „Освідчення синього вітру”.

Збірка „Освідчення синього вітру” дещо змінила своє обличчя. Сюди, крім ліричної поезії, ввійшла і громадянська лірика. Рядки з її поезій закарбовуються в пам'яті надовго.

Літературознавці відзначають, що поетичні рядки Ніни Яківни емоційні, образні, проникливі, де чергуються то сумні то світлі тони.

Не попрошу! Ні благ, ні злата.

Утішусь тим, що я така:

Там, де безкрилі, я – крилата,

Там, де болото, я – ріка!


Ткаченко Ніна Яківна народилася 3 грудня 1953 року на Вінниччині – у селі Лісничому Бершадського району. Живописна подільська природа пробудила у ній потяг до слова. Свій перший вірш Ніна побачила на сторінках районної газети, навчаючись у шостому класі. З тих пір прагнення писати ніколи не покидало її. Воно й привело школярку до столичного вузу – Київського державного університету імені Тараса Шевченка, на факультет журналістики.

І вже з дипломом журналіста за направленням Ніна Ткаченко приїхала на Чернігівщину – в Прилуки. Було це в 1976 році. Очоливши редакцію Прилуцького міськрайонного радіомовлення, вона впродовж майже трьох десятиліть творить радіолітопис приудайського краю. Ніна Ткаченко - позаштатний кореспондент газети "Деснянська правда".

Ніна Ткаченко – член Національної Спілки письменників України, лауреат обласної журналістської премії імені Василя Блакитного, лауреат літературно-мистецьких премій ім. Л. Забашти (2000 р.) та ім. М. Коцюбинського (2007 р.). У номінації "Поезія" збірки "Сонце сходить для тебе" та "Космея" зайняли 1 місце конкурсу "Краща книга року - 2013".

Автор поетичних збірок „Душа висвічує зорі”(1995), „Пізнє причастя”(1999), „На околицях літа”(2003), „Освідчення синього вітру”(2003), "Спалах"(2008), "Сонце сходить для тебе" (2013) - збірка тріо поетів Н. Ткаченко, М. Ткаченка та О. Білоцвіт, "Космея" (2013).

 

Анотації деяких творів:

У 2008 році вийшла книга поезій Н. Ткаченко "Спалах", проілюстрована фотохудожником В. Яковенком який трагічно загинув три роки тому.

"Володимиру Яковенку подобався сам задум - поєднати моє поетичне слово з його художніми знімками. Здавалося, до здійснення мрії рукою подати. Та сталося непоправне: ніби удар блискавки - трагічна звістка...

Через два роки, коли трохи вгамувалися смутки, я запитала його овдовілу дружину, чи не впораємося з випуском книги самотужки. І вона одержимо взялася за архів. Скільки ж було переглянуто фотографій, негативів, файлів!

До деяких з відібраних просилися написані раніше вірші, до інших я писала нові - як твір на задану тему.

Редактор книги Дмитро Іванов у передмові зазначив: «Спалах» освітив майже сотню робіт фотомайстра. Кожна з них - це зупинена мить, коли здається, що ще можна переінакшити минуле, підкоригувати майбутнє. «Спалах» і нас визволяє з полону байдужої сірості, спонукає пробудитись і діяти, бо час - як вітер...".

 


У 2011-му році вийшла книга "З вереснем віч-на-віч" яка присвячена пам'яті Миколи Ткаченка. Редактор і упорядник цієї книги Ткаченко Ніна Яківна. Поет продовжує жити, адже залишилися його книги та пам'ять про нього.

Моє ж слово - із болю, надій та емоцій:

я ще тут, ну а ти вже на іншому боці...

Де ні кривд, ані зрад, ні задухи, ні криги -

після нас залишаються діти і... книги!..

Ніна Ткаченко