Народилася 01.03.1947 р. в козацькому селі Велика Дівиця. Закінчила 8 класів у своєму селі, потім 11 класів Малодівицької середньої школи. Улюбленим заняттям було писати вірші і співати. Трудове життя розпочала після закінчення школи в 1965 році. Працювала піонервожатою Петрівської та Великодівицької школи. В 1968 році з сім'єю переїхали жити до Прилук. Працювала зав. Бюро добрих послуг, завідуючою дитячим сектором при БК "Будмаш". А з 1969 року працювала в НГВУ.

Працює в місцевій газеті «Тиждень». Дописувачка газети «Прилуччина». Друкувала вірші у журналі «Літературний Чернігів», у місцевих виданнях «Град Прилуки», «Скарбниця», в обласній газеті «Біла хата». Вірші звучали на радіохвилі «Промінь» другої національної програми.

У творчому доробку поетичні збірки «Рідного обрію сині розливи», «Осінній зорепад», «Струни душі моєї». Вийшла з друку збірка віршів для дітей "Дмуть у дудку вітерці".

Ніна Степанівна Полив'яна - ніжна, душевна поетка. Її поезія - справжнє свято для душі, бо в кожний рядочок вірша вкладена "тендітна - трепетна душа", в ній "запахи хліба і рідна хата". найбільше прихильників її таланту в селі, бо вона як ніхто знає сільське життя. Сільська тематика яскраво висвітлена в творчості Ніни Степанівни. Бо ніколи їй не забути сільськіх стежинок. Її поезія - то сповідь зраненої душі, овіяної смутком за втраченим сільським минулим і важким сьогоденням.

Поезія Ніни Полив'яної - щира і правдива, а її вірші - болючі і справжні.

Окремі видання творів Н.С. Полив'яної:

Струни душі моєї... : Поетична збірка. - Прилуки, 2004. - 88 с.

Осінній зорепад: Поезії. - Прилуки, 2005. - 113 с.

Рідного обрію сині розливи: Поезії. - Прилуки, 2006. - 89 с.

Четверта збірочка поетеси Ніни Степанівни Полив'яної "Музика любові" об'єднала чутливу лірику та кращі твори з попередніх видань. Це вірші про отчий дім і покинуте рідне село, дитинство і юність, кохання і розлуки.

Видання збірки фінансували підприємство "Чернігівнафтогаз", Прилуцька районна бібліотека та кілька підприємців.

Мандруючи сторінками веселої книжечки "Дмуть у дудку вітерці, яку для маленьких читачів написала Ніна Степанівна Полив'яна, а розмалювали юні художники з Прилуцької школи мистецтв, набираймося весняного світла і незахмареної віри у все краще.

Нова дитяча збірочка "Хтончики Антончика" повна фантазіями дитячих історій та кумедними персонажами звірят і птахів. Оформили книгу кольоровими малюнками юні художники Прилуцького Центру творчості дітей та юнацтва під керівництвом керівників студії образотворчого мистецтва Л.Л. Сидоренко і Н.Д. Шигань.

17 лютого 2011 року Ніна Полив'яна удостоєна літературно-мистецької премії "Квіт папороті" ім. Л. Забашти за книги "Дмуть у дудку вітерці", "Хтончики Антончика", "Їжачок мандрівничок".

Дипломант 13, 14 Всеукраїнських конкурсів ім. Мирона Утриска (м. Турка, Львівщина, 2009, 2010). Переможець 15 конкурсу ім. Мирона Утриска за книгу "Від Прилук до Турки".

Добра казка

Що найперше потрібно дитині в цьому світі? Доброта й ласка, мамине лагідне слово. Та, підростаючи, вона потребує цього дедалі більше. Чуйність, увага, розуміння - це ті складові, завдяки яким формується особистість.

Тому, читаючи цю збірку, не раз подивуєшся розумінню того дитячого світу поетесою з Прилук Ніною Полив'яною.

її невеличкі вірші, мініатюри просто випромінюють веселощі, життєрадісність, оптимізм. Вони не абстрактні, точно відображають життєві дитячі ситуації, - скажімо, вірші про вдалу риболовлю Івася чи про допитливого Антончика; розповідають про спілкування малюків з довколишнім світом - «Ва¬лянки для кролика», «Мрія» та ін. Добрі, веселі, а часом іронічні вірші про птахів, тварин - кицю, лелеку чи песика - вчать допомагати одне одному і не кидати друзів у біді. Вималюваний Ніною Полив'яною казковий і водночас реальний світ засяє для малечі новими барвами.

Тетяна Щегельська, член Національної Спілки письменників України

 

«Мамин хрестик» - перша прозора збірка поетеси Ніни Поливʹяної. Етюди, бувальщини, які лягли в її основу, висвітлюють життєві шляхи звичайних людей з їх проблемами. Сюжети взяті з реального життя і в кожному з них відчувається співчуття й переживання авторки за долю своїх героїв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Книги для дітей