Борислав Степанюк народився 16 липня 1923 року в селі Канівщині Прилуцького району на Чернігівщині. Навчався в Киргизькому педінституті. Закінчив філологічний факультет Київського державного університету. Працював у видавництві «Радянський письменник» (1947 - 1986). Автор багатьох збірок лірики та поем. Відомий також і як перекладач, зокрема киргизької поезії.

Заслужений працівник культури України, Киргизії, Чувашії. Лауреат премій П. Тичини та М. Коцюбинського та В. Сосюри.

Окремі видання творів Борислава Степанюка:

Крізь сльози любові - К.: Радянський письменник. - 1962. - 73 с.

Синьоокий мій липень: Вибране. - К.: Дніпро. - 1973. - 331.

Там, за Удаєм-рікою: Поезії. - Прилуки. - 1993. - 93 с.

Обпалена всіма вітрами: Лірика. Баладний лад. Поема / Передмова В. П'янова. - К.: Пошукове-видавниче агентство „Книга Пам'яті України", 2000.-192 с.

І час воскрес: Поезії. - К.: „Український письменник". - 2002. - 120 с.

На хвилі Дажбог-ріки: вінки сонетів. - К. : Молодь, 2002. - 51 с.

В перебігу літ і доль : вибрані поезії / передм. Наєнко М. К., Тарасюк Г. Т. - К. : Університетське видавництво "Пульсари", 2003. - 432 с.

 

Життя поета – у його творах. Як і чим живе митець, чим переймається його душа і серце, залежать зміст і значення написаних ним рядків. 

Борислав Степанюк – відомий український поет, лауреат багатьох літературних премій та нагород, він був дуже частим гостем в районній бібліотеці. Тема війни пронизує болем весь творчий шлях поета невипадково, бо за плечима Борислава Степанюка – дороги війни. Як учасник війни, бойових дій, нагороджений двома орденами Вітчизняної війни І та II ст.

12 травня 2007 року перестало битися невтомне серце Борислава Павловича Степанюка, похований поет у Києві.